Znajdujemy się i żyjemy w świecie, który- niegdyś tak prawdziwy i bliski- staje się coraz bardziej obcy. Funkcjonujemy nienaturalnie, często z dala od przyrody. Hałas, tłok, praca, wielość obowiązków, stresujące wydarzenia- wpływają negatywnie na nastrój. By funkcjonować, dalej realizować cele, spełniać marzenia, często oddajemy się pasjom- przyjemnym czynnościom, które mają na celu zniwelowanie dyskomfortu.

Wydaje mi się, iż fantastycznym sposobem na poprawę nastroju, jak i na odnalezienie siebie na nowo jest poświęcenie się zajęciom twórczym. Daje to niewyobrażalną satysfakcję, a co za tym idzie- przyjemność i zadowolenie.

Pragnę w związku z tym zaoferować pokazy, warsztaty z rzemiosła dawnego (ginącego) jak i bardziej współczesnego… Proponuję szeroki zakres nauki: tkactwo, garncarstwo, hafty (kaszubski, pomorski), ceramika, wyrób sieci, przędzenie na kołowrotku, filcowanie, papieroplastyka, obrzędowość, wyroby na szydełku i drutach, plecionkarstwo…. Te zajęcia koją, uspokajają. Surowce są naturalne, miłe- wełna, len, glina…..

Prace może wykonywać niemal każdy i w każdym wieku:

  1. Dla dzieci i młodzieży będzie to miało wartości wychowawcze i poznawcze. Z pewnością rozwinie wyobraźnię, pozwoli na odkrywanie i rozwój siebie- rozwinie umysł, pobudzi zmysły.
  2. Dla ludzi pracujących będzie relaksem i ucieczką od trosk codziennych, dając tym samym zadowolenie z pracy własnej.
  3. Starszemu pokoleniu da ogromną radość, okazję do spędzenia czasu w ciepłej atmosferze, wśród miłych ludzi.
  4. Dla ludzi z problemami, nałogami, dysfunkcjami jest to doskonała terapia- wyciszy, poprawi nastrój, zajmie czas, podniesie wartość samego siebie, sprawczość, da zadowolenie i satysfakcję.

Warsztaty prowadzą twórcy z dużym dorobkiem zawodowym, specjaliści oddani swoim pasjom. To oni w większości stworzyli wyroby znajdujące się w moim sklepie. Wyroby, które może zrobić każdy z nas.

Oferujemy również wykonanie wyrobu pod konkretne zamówienie.

Zachęcam do skorzystania z mojej oferty.

Bożena Budzeń

http://www.muzeumkluki.pl/sklepik.html